Що таке міні-футбол?

Головна Сторінка » Що таке міні-футбол?

Міні-футбол або футзал – це командний вид спорту, який є різновидом класичного футболу. Змагання з міні-футболу організовують виключно під егідою ФІФА. Організацією змагань з футзалу займається Всесвітня асоціація футзалу. Ці два види спорту дуже схожі між собою, але мають ряд деяких відмінностей.

• у міні-футболі дабл-пенальті пробивають з відстані 10 м, у футзалі – з 9 м;
  • футзал допускає необмежену кількість торкань воротарем м’яча після пасу ногою, на відміну міні-футболу.

Історія футзалу

Вперше схожа гра з’явилася ще у 20-ті роки минулого століття у Бразилії. Керівник австрійської збірної з футболу Йозеф Аргауер звернув увагу на тренування спортсменів з Бразилії під час чемпіонату з футболу у Швеції у 1958 р. Австрійцю так сподобався новий вид спорту, що він організував кілька футзальних ігор на батьківщині, в Австрії. Іспанія, Італія та Голландія також перейняли цю гру. До речі, голландці першими у світі провели національний чемпіонат з футзалу у 1968-1969 роках. Через 5 років, 1974 р., матч між лівійцями та італійцями пройшов у Римі. У 1989 р. у Голландії вперше відбувся офіційний чемпіонат світу. Переможцями стали спортсмени із Бразилії.

Правила гри у міні-футбол

Матчі проходять на спортивному майданчику, довжина якого становить від 15 до 42 м, а ширина – 15-20 м. Для міжнародних ігор майданчик більший (ширина 18-25 м, довжина 38-42 м). Тривалість гри 2 тайми, кожен триває по 20 хвилин. міні-футбол Росії з 2009 року за домовленістю із ФІФА передбачає трохи збільшені тайми – по 25 хвилин кожен. Відскок м’яча у міні-футболі менший, ніж у класичному футболі. У грі беруть участь 2 команди по 4 гравці та воротар. Число замін гравців не обмежене, немає офсайдів. Також правила міні-футболу припускають, що кожен гравець може атакувати противника, так і працювати в захисті. Грати можна будь-якою частиною тіла, при цьому дуже важливо забивати голи у ворота супротивника. Розмір воріт – 3 м-коду на 2 м-коду.

Змагання

Усі змагання поділяються на національні та клубні. До національних можна віднести всі чемпіонати (світові, європейські, Азії, Африки, Південної Америки та навіть Океанії). До клубних відносяться турнір з міні-футболу європейських чемпіонів, Ліга чемпіонів УЄФА, кубок міжконтинентальний, Кубок Лібертадорес та володарів кубків.

Серед чемпіонатів у Росії можна назвати найбільш значущі. Це Кубок з міні-футболу та Суперкубок Росії, Кубок Уралу та Кубок Єрьоменко. Російський чемпіонат також поділяється на дивізіони. До них відносяться Перша Ліга, Вища Ліга, Суперліга.