Жести суддів у волейболі (у картинках)

Головна Сторінка » Жести суддів у волейболі (у картинках)

Судді повинні показувати офіційними жестами причину їхнього свистка (характер помилки, зафіксованої свистком, або мета дозволеної перерви). Жест повинен витримуватися деякий час і якщо він показується однією рукою, то рука відповідає стороні команди, яка зробила помилку або запит.

Лінійні повинні показувати офіційними сигналами прапором характер зафіксованої помилки та деякий час витримувати сигнал.

Офіційні жести суддів

умовні позначення

Дозвіл подавати

Жест судді у волейболі – дозвіл подавати

1-й суддя дозволяє подачу після перевірки того, що обидві команди готові грати, і той, хто подає, володіє м’ячем.

Команда, що подає

Жест судді у волейболі — команда, що подає

Якщо помилка зафіксована свистком 1-го судді, він має показати у такому порядку:

• команду, яка подаватиме
  • характер помилки
  • гравця(ів), який припустився помилки (при необхідності)

Якщо помилка зафіксована свистком 2-го судді, він має показати:

• команду, яка подаватиме, слідом за жестом 1-го судді

Зміна майданчиків

Зміна майданчиків — Підтягнути передпліччя спереду та ззаду повернути їх навколо корпусу

Після кожної партії команди змінюються майданчиками, крім вирішальної партії

У вирішальній партії, як тільки лідируюча команда набирає 8 очок, компанії без затримки міняються майданчиками, і позиції гравців залишаються тими самими.

Якщо зміна не була зроблена після досягнення лідируючої командою 8 очок, вона повинна бути зроблена відразу, як тільки виявлено цю похибку. Рахунок, досягнутий на момент, коли така зміна проводиться, залишається тим самим

Тайм-аут

Тайм-аут – жест судді у волейболі

Запити тайм-ауту повинні здійснюватися показом відповідного жесту, коли м’яч перебуває поза грою та до свистка на подачу. Усі тайм-аути, що запитуються, тривають 30 секунд.

На ФІВБ, Світових та Офіційних Змаганнях обов’язковим є використання зумера та потім жесту для запиту тайм-ауту.

Заміна

жест судді – заміна

Заміна є дією, якою гравець, інший ніж Ліберо або заміщений ним/нею гравець, після запису секретарем, входить у гру, щоб зайняти позицію іншого гравця, який має покинути майданчик у цей момент.

Коли заміна є вимушеною внаслідок травми гравця, який перебуває у грі, вона може супроводжуватися показом відповідного жесту тренером (чи ігровим капітаном).

Видалений або дискваліфікований гравець має бути негайно замінений за правилами заміни. Якщо це неможливо, команда неповна.

Попередження за неправильну поведінку

Провини незначного неправильного поведінки є предметом для санкцій. Обов’язком 1-го судді є запобігання наближенню команд до рівня порушень, за які накладаються санкції.

Це робиться у два етапи:

Етап 1: усне попередження через ігрового капітана;

Етап 2: подається ЖОВТА КАРТКА відповідному члену (членам) команди. Це офіційне попередження не є саме собою санкцією, але є символом того, що член команди (і команда в цілому) досяг рівня накладення санкцій у матчі. Воно записується у протокол, але немає негайних наслідків.

Зауваження за неправильну поведінку

Перша груба поведінка у матчі будь-якого члена команди карається очком та подачею суперника.

Видалення

Видалення гравця у волейболі

Член команди, на якого накладено санкцію видалення, не повинен брати участь у грі в частині партії, що залишилася, повинен бути замінений відповідно до правил заміни негайно, якщо знаходиться на майданчику, і повинен сидіти на місці для віддалених без інших наслідків.

Віддалений тренер втрачає своє право втручатися у хід партії та повинен сидіти на місці для віддалених.

Перша образлива поведінка члена команди карається видаленням без наслідків.

Друга груба поведінка одного і того ж члена команди в тому ж матчі карається вилученням без наслідків.

Дискваліфікація

Дискваліфікація у волейболі

Член команди, на якого накладено санкцію дискваліфікацію, повинен бути замінений відповідно до правил заміни негайно, якщо знаходиться на майданчику, та повинен залишити Контрольну Зону Змагання до кінця матчу без інших наслідків.

За перший випадок фізичного нападу, або на увазі загрожує агресії, накладається санкція дискваліфікація без інших наслідків.

Друга образлива поведінка одного і того ж члена команди в тому ж таки матчі карається дискваліфікацією без інших наслідків.

Третя груба поведінка одного і того ж члена команди в тому ж таки матчі карається дискваліфікацією без інших наслідків.

Кінець партії (або матчу)

Кінець партії (або матчу) у волейболі

Партія (за винятком вирішальної 5-ї партії) виграється командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум у два очки. У разі рівного рахунку 24-24 гра продовжується до досягнення переваги у 2 очки (26-24; 27-25; …).

Переможцем матчу є команда, яка виграє

При рівному рахунку 2-2, вирішальна партія 5 грає до 15 очок і мінімальної переваги в 2 очки.

М’яч не підкинуто або не випущено під час удару на подачі

М'яч не підкинуто або не випущено під час удару на подачі

Удар по м’ячу повинен бути нанесений одним пензлем або будь-якою частиною руки після того, як його підкинули або випустили з руки (рук).

Затримка під час подачі

Затримка при подачі у воліболі

Подавець повинен ударити по м’ячу протягом 8 секунд після свистка 1-го судді на подачу.

Помилка при блокуванні або заслін

Помилка при блокуванні або заслін у волейболі

Гравці команди, що подає, не повинні індивідуальним або груповим заслоном заважати своїм суперникам бачити польоту м’яча, що подає і траєкторію.

Гравець або група гравців подавальної команди ставлять заслін, розмахуючи руками, стрибаючи або переміщаючись вздовж сітки під час виконання подачі, або утворюють групу, щоб приховати м’яча, що подає і траєкторію.

Позиційна помилка або помилка під час переходу

Позиційна помилка або помилка під час переходу до волейболу

Команда робить позиційну помилку, якщо будь-який гравець не знаходиться у своїй правильній позиції в момент удару по м’ячу. Включно, коли гравець знаходиться на майданчику через неправомірну заміну.

Якщо подає помилка при подачі в момент удару на подачі, помилка подає превалює над позиційною помилкою.

Якщо подача стає помилковою після удару на подачі, зараховується помилка позицій.

Позиційна помилка призводить до наступних наслідків: команда карається очком та подачею суперника; гравці посідають свої правильні позиції.

М’яч у «майданчику»

коли М'яч у «майданчику» у волейболі

М’яч вважається “у майданчику”, якщо будь-якої миті його контакту зі статтю будь-яка частина м’яча стосується майданчика, включаючи обмежувальні лінії.

• він перетинає вертикальну площину сітки частково або повністю за межами площі переходу, крім ситуації Правила 10.1.2
  • він повністю перетинає нижню площу під сіткою.

Захоплення

Захоплення у волейболі

М’яч не повинен бути схоплений та/або кинутий. Він може відскочити у будь-якому напрямку.

м’яч схоплений та/або кинутий; він не відскакує під час удару.

Подвійне торкання

Подвійне торкання у волейболі

Гравець ударяє м’яч двічі поспіль, або м’яч стосується різних частин його тіла тіла послідовно.

Чотири удари

Чотири удари у волейболі

Команда стосується м’яча чотири рази до його повернення

Торкання сітки гравцем – поданий м’яч не перейшов до суперника через площу переходу

Торкання сітки гравцем у волейболі

Гравець заважає грі суперника, (серед іншого):

• торкаючись сітки між антени або самої антени під час його/її ігрової дії з м’ячем
  • використовуючи сітку між антенами як підтримка або засоби стійкості
  • створюючи несправедливу перевагу над суперником торканням сітки
  • роблячи дії, які перешкоджають правомірній спробі суперника зіграти м’яч.

Торкання з іншого боку сітки

Гравець стосується м’яча чи суперника у просторі суперника до або під час атакуючого удару суперника.

Гравець вдаряє м’яч у ігровому просторі протилежної команди.

При блокуванні гравець може переносити кисті та руки з іншого боку сітки, за умови, що ця дія не заважає грі суперника. Так, не дозволено торкатися м’яча на боці суперника раніше, ніж суперником виконано атакуючий удар.

Блокуючий стосується м’яча в просторі СУПЕРНИКА до або одночасно з атакуючим ударом суперника.

Помилка під час атакуючого удару

Помилка при атакуючому ударі у волейболі

Гравець задньої лінії завершує атакуючий удар із передньої зони, коли в момент удару м’яч знаходиться повністю вище верхнього краю сітки.

Гравець завершує атакуючий удар по поданому суперником м’ячу, коли м’яч знаходиться в передній зоні і повністю вищий за верхній край сітки.

Ліберо завершує атакуючий удар, коли в момент удару м’яч знаходиться повністю вище верхнього краю сітки.

Перехід на майданчик суперника

Перетин м’ячем нижньої площі або Подавець стосується майданчика (лицьової лінії) або Гравець заступає за межі свого майданчика в момент удару на подачі

Гравець повністю перетинає нижню площу під сіткою

Взаємна помилка або перегравання

Команда робить помилку, виконуючи ігрову дію всупереч правилам (або іншим чином порушуючи їх). Судді оцінюють помилки та визначають наслідки відповідно до Правил: