Доджбол, або вибиванка – це спортивна гра, яка виникла у Сполучених Штатах на початку 20-го століття. Перші згадки про гру датуються близько 1905 року. У початковому вигляді доджбол використовувався як тренувальна гра для військових. Згодом вона стала популярною серед школярів та студентів як ігрова активність.
Історія доджболу
![](https://sportovets.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/image-3.png)
Доджбол, також відомий як “вибивали”, має давню історію, що сягає часів Римської імперії. Згадки про подібні ігри зустрічаються в культурах багатьох народів світу. У сучасному вигляді доджбол сформувався в 1960-х роках у США. З того часу він став популярним видом спорту в багатьох країнах світу, включаючи Україну.
Правила гри у доджбол
- Команди: Гра зазвичай відбувається між двома командами. Кожна команда складається зі спортсменів, які намагаються вибити суперників з гри, попадаючи в них м’ячем, та водночас уникати влучень.
- М’ячі: У доджболі використовуються м’ячі різних розмірів та типів, такі як гумові м’ячі або фомексові (пінопластові). Кількість м’ячів може бути різною, але зазвичай вони розташовані посередині майданчика.
- Майданчик: Гра проводиться на спеціально визначеному майданчику з розділеними на дві частини, кожна з яких належить одній з команд.
- Правила гри:
- Гравці повинні намагатися уникати влучень м’ячами суперників.
- Якщо гравець отримує удар м’ячем та м’яч падає на землю, він вибуває з гри.
- Якщо гравець зловив м’яч, який його вибив або відбив, той, хто його вибив, вибуває з гри, а гравець, який зловив м’яч, може повернутися на майданчик.
- Гра триває до тих пір, поки всі гравці однієї з команд вийдуть з гри.
- Перемога: Команда, яка залишається на майданчику останньою, перемагає.
Гра у доджбол допомагає розвивати швидкість, реакцію, координацію та стратегічне мислення у гравців. Вона також сприяє підвищенню фізичної активності та сприяє командній співпраці.
Гра в доджбол
![](https://sportovets.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/image-4.png)
- Гра починається з того, що команди розташовуються по своїх сторонах майданчика.
- Один з гравців кидає м’яч у поле суперника.
- Гравці команди суперника можуть ухилятися від м’яча, ловити його або перекидати його своїм партнерам.
- Гравець, якого влучили м’ячем, виходить з гри.
- Гра закінчується, коли всі гравці однієї команди вибиті.
Варіанти правил
- Існує багато варіантів правил доджболу.
- Деякі варіанти дозволяють ловити м’яч однією рукою, а інші – двома.
- У деяких варіантах правилах дозволяється вибивати гравців, які тримають м’яч.
- Деякі варіанти правил передбачають наявність “життя”, які дозволяють гравцям повернутися в гру після вибивання.
Гра в доджбол в Україні
Гра в доджбол стала популярною в Україні серед дітей, підлітків та дорослих. Вона приваблює своєю динамікою, активністю та веселими емоціями, які вона надає учасникам. Доджбол – це командна спортивна гра, в якій гравці розділені на дві команди та намагаються вибити гравців із супротивної команди, кидаючи м’ячі в них, а також уникати влучання м’ячами.
Українські команди та спортивні клуби активно займаються організацією тренувань та турнірів з доджболу. Змагання проводяться як серед команд різних міст та регіонів України, так і на міжнародному рівні.
Гра в доджбол стимулює фізичний розвиток, поліпшує координацію рухів, реакцію та стратегічне мислення. Крім того, вона сприяє здоровому способу життя та командній співпраці.
Захоплення доджболом в Україні продовжує зростати, і ця гра здобуває все більше шанувальників серед українських спортсменів та любителів активного способу життя.
Доджбол – це весела та динамічна гра, яка може бути корисною для людей будь-якого віку. Вона розвиває координацію, спритність, реакцію та командну роботу.